RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Irak: Najkrwawszy miesiąc dla Amerykanów

Publikacja: Poniedziałek, 23 października (10:36) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Październik jest dla amerykańskich wojsk w Iraku najkrwawszym miesiącem tego roku. Wczoraj zginęło sześciu żołnierzy, a od początku października – aż 85. Mimo że miesiąc jeszcze się nie skończył, już zanotowano największe straty wojskowych w tym roku.

Większość amerykańskich żołnierzy zginęło w Bagdadzie. Trwająca od początku sierpnia akcja antyterrorystyczna nie przynosi bowiem rezultatów. Rzecznik sił koalicyjnych generał William Caldwell mówi też, że od kilku tygodni rebelianci są coraz bardziej aktywni.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: