RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Irak: Amerykanie stracili kolejny śmigłowiec

Publikacja: Poniedziałek, 16 stycznia (09:34) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykański śmigłowiec rozpoznawczy spadł na północ od Bagdadu; los dwóch pilotów przebywających na pokładzie jest nieznany. Świadkowie, na których powołują się Reuter i EFE, twierdzą, że maszynę trafiła rakieta.

Jest to trzeci amerykański śmigłowiec wojskowy, który rozbił się w Iraku w ciągu ostatnich 10 dni. W piątek dwóch pilotów zginęło, gdy w Mosulu na północy Iraku na ziemię runął amerykański śmigłowiec rozpoznawczy OH-58 Kiowa. Według świadków, przyczyną katastrofy był ostrzał z ziemi. 8 stycznia 12 osób zginęło w północnym Iraku w katastrofie amerykańskiego śmigłowca UH-60 Blackhawk.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: