Do zamachu doszło w dzielnicy Mandela, zamieszkałej w większości przez szyickich Kurdów. Około godziny 17.30 czasu lokalnego terrorysta wszedł do popularnej wśród młodzieży kawiarni i zdetonował materiał wybuchowy.
Wczoraj w zamachach na szyickich pielgrzymów zginęło ponad 150 osób.