Wyjątek sąd uczynił dla ulicznych sprzedawców herbaty, ale nakazał im podawanie tego napoju w kubkach jednorazowego użytku.
Sąd Najwyższy orzekł też, że handel uliczny jest dozwolony tylko pod warunkiem, iż na chodniku pozostanie co najmniej półtora metra dla przechodniów. W przeciwnym wypadku ulicznym sprzedawcom nie wolno rozkładać towaru.
Stołeczny komitet sprzedawców ulicznych już zapowiedział akcję oporu.