RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Indesit przenosi produkcję pralek z Walii do Polski

Autor: Publikacja: Środa, 3 czerwca (20:48) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Właściciel tłumaczy decyzję wysokimi kosztami produkcji i spadkiem popytu na pralki na Wyspach. W dwóch istniejących już fabrykach w Polsce w Łodzi i Radomsku, Indesit zatrudnia 3 tysiące ludzi. Wcześniej koncern zdecydował o przeniesieniu z Turynu do Polski fabryki produkującej zmywarki.

Dyrektor Indesit na Wielką Brytanię zapewnił, że firma udzieli pomocy w przekwalifikowaniu pracowników i znalezieniu im innego zatrudnienia. Związkowe alternatywy wobec zamknięcia zakładu nazwał "nierealnymi". Według związków zawodowych, wcześniejsze konsultacje były tylko dymną zasłoną dla z góry podjętych planów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: