Prawo nakazuje, by podczas pracy wychodzić na papierosa na ulicę. W Saragossie palaczom zabroniono śmiecenia i postraszono mandatami. W Madrycie i Barcelonie pod bankami i biurami zostanie wkrótce ustawionych 500 ulicznych popielniczek.
To drastyczne prawo które zmusza do refleksji. Każdy, kto zechce przestać palić, może liczyć na pomoc – mówi specjalista od chorób płuc.
W Hiszpanii codziennie po papierosa sięga w 10 mln osób. Zdaniem specjalistów za rok ta liczba zmniejszy się o jedną czwartą.