RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gucwiński znów stanie przed sądem

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Sąd Najwyższy uchylił wyrok uniewinniający Antoniego Gucwińskiego, byłego dyrektora wrocławskiego zoo. Sprawa dotyczy złego traktowania niedźwiedzia brunatnego w ogrodzie zoologicznym.

Miś Mago przez 10 lat żył w małym betonowym bunkrze. Zdaniem ekologów z Fundacji VIVA odpowiadał za to Antoni Gucwiński. Wrocławskie sądy dwa razy go uniewinniały. Jednak Sąd Najwyższy, po rozpatrzeniu kasacji złożonej przez ekologów, uznał dziś, że popełniono błędy podczas pierwszego procesu i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: