RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Grupa ING wycofuje się z Formuły 1

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Holenderska grupa bankowo-ubezpieczeniowa ING poinformowała o wycofaniu się od przyszłego roku ze sponsorowania teamu Formuły 1 Renault. Decyzja podyktowana jest wymuszoną przez kryzys finansowy redukcją kosztów.

Grupa ING już wcześniej planowała obciąć tegoroczny budżet przeznaczony na F1 o 40 proc. Teraz podjęła decyzję o nieprzedłużaniu umowy sponsorskiej na trzy kolejne sezony. ING to już kolejny sponsor, którzy porzucił F1. Z tej prestiżowej rywalizacji wycofał się team Honda, a niemiecki zespół BMW Sauber stracił wsparcie grupy Credit Suisse.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Formuła 1

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: