RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Groźne lisy w Kędzierzynie-Koźlu

Publikacja: Czwartek, 22 czerwca (14:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Kędzierzynie-Koźlu lisy pogryzły już trzy osoby, w tym 2-letnie dziecko. Nie boją się ludzi, podchodzą nawet pod miejską halę targową.

Trzy razy podchodził na odległość 2-3 metrów. Na drugi dzień znowu przyszedł w to samo miejsce - mówią mieszkańcy. Dodają, że sprawę zgłaszali straży miejskiej.

Nic nie można jednak zrobić - do końca lata nie wolno strzelać do lisów, bo obejmuje je okres ochronny. Na szczęście, zwierzęta nie są chore na wściekliznę - żadna z pokąsanych osób nie ma objawów tej choroby.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: