RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Goście hotelu mogli zarazić się legionellą

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nawet 400 gości jednego z kołobrzeskich ośrodków, którzy na przełomie maja i kwietnia wypoczywali w tym kurorcie poszukają polskie i zagraniczne służby sanitarne. Wypoczywający mogli zarazić się bakterią legionelli. Sprawą zajmuje się Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Kołobrzegu.

Pierwszą osobą, u której wykryto chorobę jest mieszkanka Sosnowca; objawy twierdzono też u mężczyzny, który nad morze przyjechał z Poznania. Na terenie ośrodka wypoczywali także goście z Niemiec, Holandii i Szwecji.

Kołobrzeski sanepid wysłał już listy z adresami gości do regionalnych oddziałów sanepidu. Pobrano próbki wody do badań, ale na wyniki trzeba poczekać kilka dni.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: