Referendum potrwa do piątku, ale nie wykluczone, że wyniki zostaną ogłoszone dopiero w poniedziałek - po zakończeniu papieskiej pielgrzymki.
Dopiero za kilka dni mają być również gotowe ewentualne wnioski wojewody do prokuratury w sprawie kilku nielegalnych strajków szpitali na Śląsku. Od dyrektorów tych placówek wojewoda zażądał szczegółowych wyjaśnień; zanim powiadomi prokuraturę, wojewoda chce wiedzieć, dlaczego dyrektorzy uznali protesty za nielegalne.
Śląscy lekarze nie tylko protestują, ale piszą również list do papieża. Przedstawiają w nim trudną sytuację polskiej służby zdrowia. Tłumaczą też powody swojego protestu. List chcą wręczyć papieżowi podczas jego pobytu w Polsce.