RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Górnik Zabrze już bez Marcina Kuźby

Autor: Publikacja: Czwartek, 17 maja (21:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Górnik Zabrze rozwiązał w czwartek za porozumieniem stron kontrakt z 30-letnim napastnikiem Marcinem Kuźbą.

Kuźbę i obrońcę Jacka Paszulewicza sprowadził w lutym do Zabrza z Wisły Kraków nowy prezes Górnika Ryszard Szuster. Kuźba zamiast strzelać gole dla broniącej się przed spadkiem drużyny głównie leczył kontuzje. Jak wyliczyli dziennikarze "Gazety Wyborczej" w sześciu meczach był na boisku łącznie 275 minut, zaliczył jedną asystę i oddał jeden strzał na bramkę rywala.

Kuźba grał już Górniku w latach 90. i szefowie klubu liczyli na to, że wróci do dawnej dyspozycji. Nic z tego nie wyszło. Dodatkowo zawodnik nie cieszył się wiosną uznaniem kibiców Górnika.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: