RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Górale płaczą z powodu słabego dolara

Autor: Publikacja: Wtorek, 18 marca (12:17) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Górale płaczą z powodu słabego dolara. Niemal każda rodzina na Podhalu ma kogoś za "wielką wodą". Kiedyś był to powód do dumy i niemała pomoc, teraz to raczej powód do zmartwień. Za zarobione w Ameryce pieniądze domy powstawały jak grzyby po deszczu, teraz dolar jest tak słaby, że powracających z USA nie stać na kupienie sobie domu na Podhalu.

Jerzy Jurecki z "Tygodnika Podhalańskiego", gazety która ukazuje się na Podhalu i w USA na co dzień spotyka się z problemami, jakie mają nasi rodacy z powodu słabej waluty amerykańskiej. Ostatnio musiał nawet podnieść cenę swojej gazety za oceanem, bo amerykańskim dystrybutorom przestało się opłacać ją sprzedawać.

Tagi: USA

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: