Medalowe rozstrzygnięcia zapadły już w zasadniczej fazie turnieju. Do półfinałów - oprócz Golloba - awansowali jeszcze dwaj reprezentanci Polski: Rune Holta i Sebastian Ułamek.
To drugi srebrny medal indywidualnych mistrzostw świata w karierze Golloba. Poprzedni zdobył dziesięć lat temu. Czterokrotnie był też brązowym medalistą. Nigdy nie udało mu się zdobyć tytułu mistrzowskiego.
Żadnemu z medalistów mistrzowskiej imprezy nie udało się jednak awansować do finału turnieju Grand Prix w Bydgoszczy, który wygrał Nicki Pedersen. W finale Duńczyk wyprzedził Australijczyka Leigha Adamsa oraz dwóch reprezentantów Polski.