RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Giełdowe spółki już nie tak hojne

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W pierwszym półroczu wynagrodzenia giełdowych menedżerów spadły o 4,6 procent - donosi "Parkiet". Członkowie zarządów dużych spółek dostawali średnio 140 tysięcy złotych miesięcznie. Najwięcej na wynagrodzenia dla zarządu, bo 12 milionów złotych - wobec 5,1 miliona złotych rok wcześniej - wydał Bank BPH - wynika z danych, opublikowanych przez część największych spółek giełdowych.

W przeliczeniu na jednego członka zarządu najhojniej obdarowanymi okazali się jednak menedżerowie Noble Banku. Średnio dostawali po 420 tysięcy złotych miesięcznie. Na drugim miejscu znaleźli się zarządzający w GTC z miesięczną pensją wynoszącą 300 tysięcy złotych, a na trzecim - członkowie zarządu Banku Handlowego w Warszawie z kwotą 250 tysięcy złotych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: