RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

General Motors złożył wniosek o upadłość

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 1 czerwca (14:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykański koncern samochodowy General Motors złożył wniosek o sądową ochronę przed wierzycielami, inicjując w ten sposób postępowanie upadłościowe.

Przez kolejne trzy miesiące firma ma być restrukturyzowana. 60 procent jej udziałów przejmie rząd USA, a 12 procent - kanadyjskie władze. Roszczenia ubezpieczonych wierzycieli, głównie banków, mają zostać w pełni pokryte.

Posunięcie to łączy się z popieranym przez administrację prezydenta Baracka Obamy planem, by po wyzbyciu się przez silnie zadłużony GM znacznej części jego aktywów państwo przejęło większościowy udział w zreorganizowanej spółce.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: bankructwo

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: