RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

GDDKiA odwołuje się ws. odszkodowania za obwodnicę

Publikacja: Wtorek, 4 sierpnia (09:58) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jest odwołanie w sprawie odszkodowania za niedoszłą budowę obwodnicy Augustowa. Prokuratoria Generalna - reprezentująca Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad - wysłała je wczoraj do białostockiego sądu. Zrobiła to w ostatniej chwili.

Nieprawomocna decyzja sądu nakazuje Skarbowi Państwa zapłatę 44 milionów złotych odszkodowania firmie, która miała budować drogę przez Dolinę Rospudy i z którą - po zmianie decyzji środowiskowej - zerwano kontrakt.

GDDKIA zerwała kontrakt na budowę obwodnicy Augustowa na początku roku, po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Przeciwko budowie obwodnicy protestowali ekolodzy. W nowej wersji inwestycji obwodnica ma przebiegać przez Raczki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: