RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gdańsk: Zmarł mężczyzna z A/H1N1

Publikacja: Wtorek, 24 listopada (21:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Gdańsku zmarł 47-letni mężczyzna, zakażony wirusem A/H1N1 - poinformował we wtorek Tomasz Misztal z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Mężczyzna chorował na białaczkę limfatyczną. To trzynasta ofiara śmiertelna, zakażona wirusem nowej grypy w Polsce.

Pomorski lekarz wojewódzki Jerzy Karpiński dodał, że mężczyzna zmarł na niewydolność oddechową w szpitalu na gdańskiej Zaspie. Od 22 listopada przebywał tam na oddziale intensywnej opieki medycznej, przeniesiony z oddziału internistycznego.

Do poniedziałku w Pomorskiem obecność wirusa nowej grypy potwierdzono u jedenastu osób. Trzy z nich zmarły.

Na terenie całego kraju potwierdzono dotąd natomiast około 600 przypadków zakażenia wirusem grypy A/H1N1.

Odmiana wirusa A/H1N1 pojawiła się w kwietniu. Jest to nowy szczep - mieszanka świńskich, ludzkich i ptasich wirusów. Objawy nowej grypy są podobne do tych towarzyszących sezonowej. Pojawiają się gorączka, osłabienie, brak apetytu, kaszel, a u niektórych osób także katar, ból gardła, nudności, wymioty i biegunka. Jednak w większości przypadków choroba przebiega łagodnie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Gdańsk zgon

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: