Wśród Gdańszczan sukces akcji wywołał euforię, były błyski fleszy, strzelanie korków od szampana:
Figurę sprowadzili na dół alpiniści, którzy założyli posągowi specjalną uprząż, wsadzili króla do kosza i opuścili na dół. Teraz rzeźba trafi do muzeum, gdzie będzie można ją podziwiać. Fachowcy sporządzą plan jej konserwacji. Uzupełnione zostaną ubytki ze złota, po czy król z powrotem wjedzie na wieżę.