Na granicy polsko-białoruskiej mamy możliwość odbioru większych ilości gazu - powiedziała Małgorzata Przybylska z PGNiG.
Spółka ponownie zaapelowała do odbiorców w Polsce północno-wschodniej, aby oszczędzali gaz. Jak tłumaczy jednak Małgorzata Przybylska nie dlatego, że może go zabraknąć, ale dlatego, że gazociągi w tym regionie nie są już w stanie przesłać większej ilości paliwa. W tej części kraju zużycie gazu wzrosło ostatnio o ponad połowę.