RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gang oszustów rozbity przez wrocławską policję

Publikacja: Piątek, 11 września (11:25) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wrocławska policja rozbiła gang, który okradł różne firmy na kilkanaście milionów złotych. Przestępcy podawali się za pracowników urzędów skarbowych. Pieniądze wyłudzali w całej Polsce. Sześciu członków gangu zostało zatrzymanych w ośrodkach wypoczynkowych nad morzem.

Oszuści umawiali się ze swoimi ofiarami w różnych urzędach. Wszystko po to, by nie wzbudzać żadnych podejrzeń. Sprawcy podawali się za pracowników urzędów skarbowych i oferowali do sprzedaży towar, zabezpieczony rzekomo od dłużników. Wystawiali fałszywe faktury, kasowali pieniądze. Towar oczywiście nigdy nie trafił do kupującego.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: