Oszuści umawiali się ze swoimi ofiarami w różnych urzędach. Wszystko po to, by nie wzbudzać żadnych podejrzeń. Sprawcy podawali się za pracowników urzędów skarbowych i oferowali do sprzedaży towar, zabezpieczony rzekomo od dłużników. Wystawiali fałszywe faktury, kasowali pieniądze. Towar oczywiście nigdy nie trafił do kupującego.
Gang oszustów rozbity przez wrocławską policję
Wrocławska policja rozbiła gang, który okradł różne firmy na kilkanaście milionów złotych. Przestępcy podawali się za pracowników urzędów skarbowych. Pieniądze wyłudzali w całej Polsce. Sześciu członków gangu zostało zatrzymanych w ośrodkach wypoczynkowych nad morzem.