Francuski rząd zamierza teraz dżunglę „wyczyścić”. Część imigrantów zostanie ostatecznie wydalona z Francji, pozostali zostaną przekazani organizacjom charytatywnym. Dżungla jest jednym z najniebezpieczniejszych stref bezprawia we Francji. Boją się tam nawet zapuszczać policyjne patrole. Tylko czasami są tam organizowane wielkie obławy z psami i helikopterami.
Nielegalni imigranci, głównie z Afganistanu i Iraku, żyją tam w szałasach i podejmują próby nielegalnego przedostania się na Wyspy Brytyjskie. Posłuchaj relacji Marka Gładysza: