RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Francuscy arbitrzy pod szczególną ochroną

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Lepiej chronieni mają być francuscy sędziowie piłkarscy. Zgromadzenie Narodowe przyjęło w tej sprawie specjalną ustawę. Chodzi o ochronę arbitrów przed aktami boiskowej przemocy.

Według nowego prawa, jeżeli po napadzie arbiter nie będzie w stanie pracować przez co najmniej 8 dni, napastnik może dostać 75 tys. euro grzywny i nawet 5 lat więzienia.

Ostatnio we Francji zanotowano zwiększoną liczbę aktów przemocy wobec sędziów. W maju ubiegłego roku arbiter prowadzący mecz amatorów w południowej Francji został tak dotkliwie zraniony kamieniem w głowę, że konieczne było 10 szwów. Mężczyzna od tego czasu gorzej widzi na jedno oko.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: