350 rannych, w tym 99 w stanie krytycznym i 129 ofiar to najnowszy bilans piątkowych zamachów w Paryżu. Śledczy podali, że najprawdopodobniej za zamachami we francuskiej stolicy stały trzy skoordynowane komanda terrorystów.

Aby odświeżyć stronę wciśnij F5 lub włącz automatyczne odświeżanie :

23:56

Zespół U2 złożył w sobotni wieczór kwiaty przed salą koncertową Bataclan

23:40

Fundamentem tożsamości Europy jest sprzeciw wobec barbarzyństwa terrorystów islamskich. W obliczu zagrożenia musimy się zjednoczyć jako społeczeństwo we Francji oraz jako zachodnia wspólnota państw -  powiedział ekspert francuskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (IFRI) Dominique Moisi w wypowiedzi dla PAP.  Radykalistom islamskim nie można odmówić inteligencji. Po pierwsze - chcą nas zastraszyć. Po drugie - pragną nas zniechęcić do kontynuowania interwencji wojskowej w Syrii. Po trzecie zaś - zależy im, abyśmy się wyrzekli naszego przywiązania do państwa prawa na rzecz społeczeństwa, którym rządzi przemoc i prawo silniejszego. To jest jasna strategia i pewna całość myślowa. Wystarczy posłuchać przesłania, jakie płynie dziś pod adresem Paryża z Państwa Islamskiego (IS) - podkreślił.

23:33

Policja aresztowała ojca i brata jednego z zamachowców-samobójców, którzy zabili 89 osób w sali koncertowej Bataclan w Paryżu  - poinformowała agencja AFP, powołując się na źródła zbliżone do śledztwa.

23:28

W miastach na całym świecie pojawiły się w sobotę trójkolorowe iluminacje. Zobaczcie, jak wyglądało to w Polsce

23:23

Sala koncertowa Bataclan, która stała się w piątek główną scenerią ataku terrorystów w Paryżu,  od dawna  była "na muszce'" terrorystów, ponieważ "dzierżawili ją Żydzi" - pisze paryski  "Le Point".

23:20

Wyjątkowy występ miał dziś miejsce przed salą koncertową Betaclan.

23:10

Przypominamy ważne oświadczenie szefa BBN Pawła Solocha.

23:09

Seria zamachów terrorystycznych w ostatnich tygodniach, do których przyznaje się Państwo Islamskie, wskazuje, że regionalna wojna zmieniała się w globalną. To będzie wymagać agresywniejszej strategii przeciw IS ze strony USA - ocenia "New York Times". W analizie opublikowanej w internetowym wydaniu dziennik przypomina, że dotychczas IS koncentrował się na zajmowaniu terytorium we własnym sąsiedztwie, w Syrii i Iraku. W ostatnich tygodniach tzw. żołnierze kalifatu przeprowadzili, jak utrzymuje IS, zamachy terrorystyczne w Egipcie przeciw Rosji, w Libanie, a teraz także we Francji.

23:07

Drugi z podejrzanych o dokonanie zamachów w Paryżu najprawdopodobniej przybył przez Grecję - poinformował w sobotę wieczorem Reuters powołując się na greckie źródła rządowe. Wcześniej tego dnia wiceszef greckiego MSW Nikos Toskas powiedział, że jeden ze sprawców piątkowych zamachów w Paryżu, który miał przy sobie syryjski paszport, dostał się na terytorium Unii Europejskiej w październiku przez Grecję; przedostał się jako imigrant na wyspę Leros w archipelagu Dodekanezów na Morzu Egejskim i "został tam zidentyfikowany zgodnie z zasadami UE".

Tu znajdziesz wcześniejszą relację dotyczącą wydarzeń w Paryżu

(mn)