RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Francja: Spłonął kolejny autobus

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niespokojnie w 1. rocznicę fali zamieszek w tzw. "kolorowych gettach" francuskich miast. Jak poinformowała agencja AFP, na przedmieściach Paryża nieznani sprawcy podpalili kolejny autobus. To już drugi incydent, do którego doszło w piątek wieczorem.

Wcześniej dwóch uzbrojonych mężczyzn zmusiło pasażerów do opuszczenia autobusu, a następnie spalili go.

Francuskie władze zaostrzyły środki bezpieczeństwa. Do patrolowania francuskich przedmieść zmobilizowano dodatkowo 4 tys.policjantów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: