Wszystko wyglądało obiecująco. Potem okazało się, że panowie próbują nas wysłać do kraju bez gwarancji, że te pieniądze zostaną wypłacone. Niejako próbują się pozbyć problemu - powiedział RMF FM Mariusz Zasimowicz, szef polskiego komitetu strajkowego w stoczni w Saint Nazaire.
Pieniędzy nie dostało w sumie ponad 70 Polaków, ale część z nich wróciła już do kraju. Pozostali odmawiają opuszczenia Francji bez wypłat. Negocjują z francuskim przedsiębiorstwem, które zleciło firmie spod Szczecina prace podwykonawcze.