RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Fotyga z dystansem wobec Niemiec?

Publikacja: Sobota, 3 lutego (16:17) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Minister spraw zagranicznych Anna Fotyga domaga się renegocjacji traktatu z Niemcami o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z 1991 roku - takie rewelacje podaje niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Autor materiału o polskiej minister, warszawski korespondent gazety Thomas Urban, przypomniał, że podczas ostatniej wizyty szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera w Warszawie Fotyga domagała się przyznania praw mniejszości, w tym miejsc w Bundestagu, Polakom mieszkającym w Niemczech.

Właśnie to i inne prasowe wypowiedzi Fotygi na temat mniejszości polskiej w Niemczech dziennik interpretuje jako dążenie do renegocjacji traktatu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: