RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Fotyga o stosunkach polsko-niemieckich

Publikacja: Wtorek, 19 grudnia (21:36) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nie mamy zamiaru zmieniać traktatu granicznego z Niemcami z 1990 r. - oświadczyła wieczorem szefowa polskiej dyplomacji Anna Fotyga. To reakcja na komentarze niemieckich mediów, które utrzymują, że Warszawa kwestionuje układ z Berlinem.

Cieniem na stosunkach polsko-niemieckich położyły się w ostatnich dniach pozwy Powiernictwa Pruskiego przeciw Polsce. Organizacja domaga się odszkodowań bądź zwrotu majątków dla Niemców przesiedlonych pod II wojnie światowej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: