RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Fotoradary wrogami kierowców

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kierowcy wyżywają się na fotoradarach. W Zachodniopomorskiem kierowca, któremu urządzenie zrobiło zdjęcie, zdemolował aparat. Wyrwał przewody, wyłamał drzwiczki i zabrał akumulator.

Przy drodze numer trzynaście między Szczecinem a Kołbaskowem też zniszczono urządzenia, i to już następnego dnia, po tym jak je zainstalowano. Obiektyw fotoradaru zamalowano różową farbą. To niestety nie są pojedyncze przypadki. Często zdarza się, że są dewastowane, malowane sprayem. Raz podpalono maszt fotoradaru - mówi Maciej Karczyński, rzecznik zachodniopomorskiej policji:

Straty zazwyczaj są ogromne, sięgają nawet 200 tysięcy złotych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: