RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Formuła 1: Kubica w Australii pojedzie bez KERS

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Robert Kubica z teamu BMW-Sauber potwierdził, że w jego bolidzie podczas wyścigu o Grand Prix Australii nie będzie zamontowany system odzyskiwania energii kinetycznej KERS. Zawody rozpoczną się w niedzielę na torze Albert Park.

W samochodzie drugiego kierowcy Nicka Heidfelda system będzie zamontowany. Dyrektor sportowy zespołu BMW-Sauber Mario Theissen przyznał, że zespół zdecydował się na takie rozwiązanie ze względu na różnicę wagi ciała obu zawodników.

Heidfeld jest o prawie 10 kg lżejszy od Polaka, dlatego można było w jego bolidzie zamontować ważący prawie 30 kg system, dający kierowcy chwilową zwyżkę mocy silnika dochodzącą do 82 KM.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: