RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Fiskus zarabia nawet podczas bessy

Publikacja: Poniedziałek, 6 lipca (06:38) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rozliczenie transakcji giełdowych w 2008 r. przyniosło fiskusowi niemal miliard 200 milionów złotych wpływów – pisze "Parkiet". Zaskoczyło to domy maklerskie, które szacowały, że dochody inwestorów będą stanowić w minionym roku piątą część tego co zarobili w 2007 r.

Eksperci przypuszczają, że wciąż wysokie wpływy to efekt wyzbywania się akcji przez długoletnich inwestorów, którzy walory kupowali dawno temu, po niskich cenach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: zarobki

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: