RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Filipiny: W samolocie linii Quantas nie było bomby

Publikacja: Niedziela, 27 lipca (09:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Boeingu 747 linii Quantas, który w piątek awaryjnie lądował w Manili z wielką dziurą w kadłubie, nie było bomby – poinformowali australijscy śledczy. Specjaliści sprawdzają hipotezę, czy przyczyną wybuchu była butla z tlenem, której nie odnaleziono po przymusowym lądowaniu.

Nikt z 365 pasażerów i członków załogi nie doznał obrażeń. Pasażerowie mówią, że usłyszeli podczas lotu głośny huk, po czym po prawej stronie maszyny, w pobliżu skrzydła, pojawiła się dziura o średnicy ok. 3 metrów. Boeing zaczął dość szybko tracić wysokość. Wypadły maski tlenowe.

Samolot, lecący z Londynu przez Hongkong do Melbourne, znajdował się wtedy nad Morzem Południowochińskim na wysokości 8.840 metrów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: