Ostatnio coraz częściej pojawiały się spekulacje, że Massa mógłby jeszcze w tym sezonie wrócić do wyścigów Formuły 1. Przeciwne temu jest kierownictwo teamu Ferrari.
Kilka dni temu Massa zapowiedział, że pod koniec listopada chciałby wystartować w wyścigu gokartów w brazylijskiej miejscowości Florianopolis. Wcześniej 28-letni kierowca informował, planuje wrócić na tor na początku grudnia i wystartować w długodystansowym wyścigu kartingowym 500 Milhas de Kart Granja Viana.