RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Fala przemocy w Rio de Janeiro

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Aż do 12 gangsterskich ataków jednego dnia doszło w Rio de Janeiro. Bandyci zaatakowali autobusy i policyjne posterunki, zabijając co najmniej 18 osób. Co najmniej 22 osoby zostały ranne.

Wcześniej do podobnej fali przemocy doszło w biznesowej stolicy Brazyli Sao Paulo. Wtedy potężny gang znany jako Pierwsze Dowództwo Stolicy wezwał do ataków na cele publiczne. Przed Sylwestrem w Rio de Janeiro policja wzmocniła patrole w obawie o bezpieczeństwo turystów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: