Budową zajmie się firma z Wrocławia. Docelowo planuje ona przerabiać 30 tysięcy ton estrów rocznie. Fabryce będzie potrzebnych 90 tysięcy ton rzepaku.
Fabryka estrów powstanie na Opolszczyźnie
10 tysięcy osób znajdzie pracę przy produkcji estrów, czyli polepszaczy do paliw. Fabryka przerabiająca rzepak powstanie w Skoroszycach na Opolszczyźnie. Grunt pod zakład jest już zakupiony, a naukowcy z Politechniki opracowują już nowatorską metodę.