RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Fabryka estrów powstanie na Opolszczyźnie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

10 tysięcy osób znajdzie pracę przy produkcji estrów, czyli polepszaczy do paliw. Fabryka przerabiająca rzepak powstanie w Skoroszycach na Opolszczyźnie. Grunt pod zakład jest już zakupiony, a naukowcy z Politechniki opracowują już nowatorską metodę.

Budową zajmie się firma z Wrocławia. Docelowo planuje ona przerabiać 30 tysięcy ton estrów rocznie. Fabryce będzie potrzebnych 90 tysięcy ton rzepaku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: