RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

F1: Rosberg nowym kierowcą Mercedes GP

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niemiec Nico Rosberg będzie nowym kierowcą zespołu Mercedes GP. <i>Bardzo się cieszę, że będę mógł w 2010 r. reprezentować drużynę Mercedesa</i> - powiedział zawodnik na specjalnej konferencji prasowej. <i>Żadna inna marka nie ma tak długiej i pełnej sukcesów przeszłości w sportach motorowych, dlatego jestem dumny, że pod okiem Rossa Brawna będę mógł stać się jedną z jej części</i> - zaznaczył.

Szef teamu Ross Brawn, który w tegorocznym sezonie poprowadził Brawn GP do podwójnego mistrzostwa świata, stwierdził, że wybór Rosberga to najlepsza z możliwych decyzji. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę przywitać Nico w naszym zespole i mam nadzieję, że wiele razem osiągniemy - powiedział. Rosberg to wielki talent, a do tego ma już czteroletnie doświadczenie w Formule 1 i w nowym sezonie powinno ono zaprocentować - zaznaczył.

Spekuluje się, że partnerem Rosberga będzie Nick Heidfeld. Jednak informacja ta nie została jeszcze potwierdzona.

(ASInfo/RMF FM)

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: