F1: Potężna kara dla organizatorów GP Turcji
Publikacja: Wtorek, 19 września (18:52)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
5 milionów dolarów kary muszą zapłacić organizatorzy wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Turcji. Chodzi o wykorzystanie ceremonii dekoracji zwycięzców do celów „politycznych” – wziął w niej udział przywódca Turków cypryjskich.
Mehmet Ali Talar został przedstawiony oficjalnie jako prezydent Tureckiej Republiki Północnego Cypru – kraju uznawanego tylko przez Turcję.
Kara nałożona przez Międzynarodową Federację Samochodową jest najwyższa w historii sportu samochodowego. Turcy jednak obawiali się, że w ogóle nie będą mogli organizować u siebie wyścigów.