RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

F1 być może wróci do RPA

Publikacja: Niedziela, 11 lipca (15:12) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szef Formuły 1 Brytyjczyk Bernie Ecclestone uważa, że za trzy lata jedna z eliminacji mogłaby wrócić do Republiki Południowej Afryki. Podstawy do optymizmu, jego zdaniem, daje fakt, że kraj ten dobrze poradził sobie z organizacją piłkarskich mistrzostw świata.

To kolejny kontynent, na którym powinniśmy być - podkreślił Ecclestone w rozmowie z BBC.

Ostatni raz wyścig Formuły 1 był organizowany w RPA w 1993 roku. Kierowcy ścigali się wówczas na torze Kyalami koło Pretorii. Teraz istnieje możliwość wybudowania w ciągu trzech lat nowego obiektu w Kapsztadzie.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: