F1 być może wróci do RPA
Publikacja: Niedziela, 11 lipca (15:12)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Szef Formuły 1 Brytyjczyk Bernie Ecclestone uważa, że za trzy lata jedna z eliminacji mogłaby wrócić do Republiki Południowej Afryki. Podstawy do optymizmu, jego zdaniem, daje fakt, że kraj ten dobrze poradził sobie z organizacją piłkarskich mistrzostw świata.
To kolejny kontynent, na którym powinniśmy być - podkreślił Ecclestone w rozmowie z BBC.
Ostatni raz wyścig Formuły 1 był organizowany w RPA w 1993 roku. Kierowcy ścigali się wówczas na torze Kyalami koło Pretorii. Teraz istnieje możliwość wybudowania w ciągu trzech lat nowego obiektu w Kapsztadzie.