Na pierwszym treningu Alonso wyprzedził kolegę polskiego kierowcy z teamu BMW-Sauber Niemca Nicka Heidfelda oraz lidera klasyfikacji tegorocznych MŚ, Brytyjczyka Lewisa Hamiltona.
Czwarty rezultat uzyskał zastępujący Kubicę Niemiec Sebastian Vettel.
Wyniki po pierwszej sesji treningowej:
1| F. Alonso| McLaren| 1:11.925
2| N. Heidfeld |BMW| 1:12.391
3| L. Hamilton| McLaren| 1:12.628
4| S. Vettel| BMW| 1:12.869
5| K. Räikkönen| Ferrari| 1:12.966
6| N. Rosberg| Williams |1:13.020
7| F. Massa| Ferrari| 1:13.040
8| D. Coulthard| Red Bull| 1:13.159
9| J. Button| Honda| 1:13.597
10| M. Webber| Red Bull| 1:13.682
11| J. Trulli| Toyota| 1:13.777
12| K. Nakajima| Williams| 1:13.786
13| R. Schumacher| Toyota| 1:13.819
14| V. Liuzzi| Toro Rosso| 1:13.907
15| S. Speed| Toro Rosso| 1:13.990
16| G. Fisichella| Renault| 1:14.000
17| T. Sato| Super Aguri|1:14.037
18| R. Barrichello| Honda| 1:14.052
19| H. Kovalainen| Renault| 1:14.189
20| A. Davidson| Super Aguri| 1:14.632
21| C. Albers| Spyker F1| 1:14.636
22| A. Sutil| Spyker F1| 1:14.810
Podczas drugiej sesji treningowej ponownie najlepszy czas uzyskał Fernando Alonso. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Lewisa Hamiltona, trzeci był Felipe Massa, a Sebastian Vettel z BMW Sauber jedenasty.
Wyniki po drugiej sesji treningowej:
1| F. Alonso| McLaren| 1:12.156
2| L. Hamilton| McLaren| 1:12.309
3| F. Massa| Ferrari| 1:12.435
4| K. Räikkönen| Ferrari| 1:12.587
5| N. Heidfeld| BMW| 1:13.026
6| D. Coulthard| Red Bull| 1:13.042
7| N. Rosberg |Williams| 1:13.057
8| H. Kovalainen| Renault| 1:13.110
9| R. Barrichello| Honda |1:13.144
10| J. Button| Honda| 1:13.202
11| S. Vettel| BMW| 1:13.217
12| M. Webber| Red Bull| 1:13.263
13 | V. Liuzzi| Toro Rosso| 1:13.332
14| A. Davidson| Super Aguri| 1:13.364
15| G. Fisichella| Renault| 1:13.394
16| A. Wurz| Williams| 1:13.539
17| J. Trulli| Toyota| 1:13.692
18 | S. Speed| Toro Rosso| 1:13.712
19| T. Sato| Super Aguri| 1:13.753
20| R. Schumacher| Toyota| 1:13.765
21| C. Albers |Spyker F1| 1:14.225
22| A. Sztil| Spyker F1| 1:14.513
Przed treningami Vettel zapoznał się z torem... na piechotę. Przebiegłem cały tor, aby zapoznać się z jego szczegółami. Jeszcze nigdy na nim nie startowałem w zawodach Formuły 1. Niedziela będzie więc dla mnie wielkim dniem. Jeszcze nie mogę w to uwierzyć, mówię szczerze - powiedział Vettel, który za kilka dni będzie obchodził 20. urodziny.
Kiedy Kubica nie otrzymał zgody na występ w wyścigu o Grand Prix USA, zadzwoniła komórka Vettela. Dyrektor sportowy teamu BMW Sauber Mario Theissen poinformował niemieckiego kierowcę, że zastąpi Polaka. Rozpoczęły się przygotowania, aby dostosować bolid do potrzeb Vettela, a także "próbne" zjazdy bolidu do boksu.
W rozmowie nie wymieniłem miejsca jakiego oczekuję od Vettela. Nie chciałem go stresować. Byłoby błędem, aby wywierać w inauguracyjnym starcie na niego za duże obciążenie psychiczne - powiedział Mario Theissen.
Wyścig o Grand Prix USA będzie rozegrany po raz 40., ale dopiero ósmy z rzędu. W 2000 roku został bowiem reaktywowany po dziewięcioletniej przerwie (poprzedni odbył się w 1991 roku w Phoenix).
Tor w Indianapolis uważany jest za jednym z najszybszych w kalendarzu Formuły 1. Na kilku odcinkach prędkość bolidów przekracza 330 km/h. Obok włoskiej Monzy i belgijskiego Spa-Francorchamps, jest też jednym z najstarszych obiektów na świecie. Indianapolis Motor Speedway powstał w 1909 roku, jednak po raz pierwszy kierowcy Formuły 1 ścigali się na nim 30 maja 1950 roku.
W niedzielę kierowcy będą mieli do pokonania dystans 306,016 km, czyli 73 okrążenia po 4192 m.
W sobotę na 16:00 zaplanowano trzeci trening, o 19:00 rozpoczną się kwalifikacje. Wyścig zostanie rozegrany w niedzielę o 19:00.