RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Europoseł Adam Jarubas z koronawirusem. "Jestem w szpitalu"

Opracowanie: Publikacja: Piątek, 20 marca (10:36) Aktualizacja: Piątek, 20 marca (11:00)

Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, europoseł Adam Jarubas poinformował, że test na obecność koronawirusa dał u niego wynik pozytywny. Jak napisał na Twitterze, jest w szpitalu i czuje się dobrze.

"Moi drodzy, przeprowadzono u mnie test na obecność COV19. Okazał się pozytywny" - napisał Adam Jarubas na Twitterze. Polityk podkreślił, że czuje się dobrze. "Wyjdę z tego i wszyscy z tego wyjdziemy" - podreślił. 

Jarubas wyraził też wdzięczność dla lekarzy i pielęgniarek. Podziękował również za wszystkie wyrazy wsparcia. "Pamiętajcie: #zostańwdomu. Bądźcie zdrowi!" - podsumował europarlamentarzysta. 


Adam Jarubas to kolejny polski polityk, u którego wykryto koronawirusa. Kilka dni temu okazało się, że pozytywny wynik testu ma minister środowiska Michał Woś. Z tego powodu sprawdzeni zostali członkowie rządu, którzy w ostatnim czasie mieli z nim kontakt. 

Dziś szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że zarażony koronawirusem jest jeden z wiceministrów rolnictwa. W konsekwencji całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa zostało poddane kwarantannie powiedział w TVP Info. 


Źródło: RMF/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: