RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Episkopat a sprawa Wielgusa

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Za trzy dni zbierze się Rada Stała Konferencji Episkopatu. Rzecznik Episkopatu poinformował, że tematem spotkania będą "dramatyczne wydarzenia związane z rezygnacją z objęcia metropolii warszawskiej przez arcybiskupa Stanisława Wielgusa i ich ocena."

Biskupi mają też dyskutować o dokumentach IPN dotyczących współpracy duchownych z SB.

W niedzielę abp Stanisław Wielgus zrezygnował z funkcji metropolity warszawskiego. Benedykt XVI powierzył kard. Glempowi pełnienie funkcji administratora archidiecezji warszawskiej do czasu podjęcia dalszych decyzji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: