RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Elbląg: Internetowi oszuści złapani

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 1000 osób oszukali dwaj mieszkańcy Elbląga, sprzedając przez Internet fikcyjne przedmioty. Wyłudzili w ten sposób ponad 50 tysięcy złotych. Oszuści wykorzystywali do tego celu popularny serwis aukcyjny.

Plan internetowych oszustów był prosty – wystawiali na aukcjach przedmioty o niskiej wartości, licząc na to, że oszukani nie będą zgłaszać policji wyłudzeń małych sum pieniędzy. Rzeczywiście – część osób stratę kilku złotych traktowała jako niemiłą przygodę, ale internauci, którzy wylicytowali przedmioty o wartości powyżej 100 zł, zgłaszali kradzieże policji.

Funkcjonariusze namierzyli numery IP komputerów, na których powstawały fałszywe aukcje. Ustalili też numery aż 9 kont bankowych, na które trafiały wyłudzone pieniądze.

Oszuści przyznali się do winy i zdecydowali na współpracę z policją. Być może ich wiedza przyda się teraz policjantom w rozpracowywaniu podobnych spraw.

Grupa działała ponad 3 lata. Jej członkom grozi teraz do 10 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: