RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ekolodzy i hutnicy protestują w Koninie

Autor: Publikacja: Wtorek, 2 grudnia (19:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kilka kilometrów od siebie, ale w zupełnie różnych sprawach. Działacze Greenpeace weszli na komin elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, bo chcą, by Polska odeszła od uzyskiwania energii z węgla. Pracownicy Huty Aluminium Konin okupują z kolei budynek swojej dyrekcji, bo czują się oszukani wynikiem negocjacji w sprawie warunków zwolnień hutników z wydziału elektrolizy.

Tagi: Konin

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: