RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ekolodzy głodują przed szczytem w Kopenhadze

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ekolodzy z 12 państw świata rozpoczynają głodówkę przed grudniowym szczytem klimatycznym w Kopenhadze. Chcą w ten sposób uczulić opinię publiczną na problem globalnego ocieplenia. Strajkujący nie będą przyjmować posiłków do 18 grudnia, czyli czasu zakończenia duńskiej konferencji.

Uczestnicy głodówki chcą, by światowi przywódcy zobowiązali się w Kopenhadze do utrzymania stężenia dwutlenku węgla w atmosferze poniżej 350 cząsteczek na milion (ppm).

Do 7 ekologów ma dołączyć na krótszy czas 70 innych osób. Głodówka rozpocznie się w Australii, a następnie w kolejnych 11 państwach świata, w tym Niemczech i Francji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: głodówka

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: