RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dziwisz: Przebaczamy, chcemy pamiętać

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

„Przebaczamy, ale chcemy pamiętać o męczeństwie i modlić się, by to, co dokonało się w Auschwitz, nie miało już miejsca na świecie” - powiedział kardynał Stanisław Dziwisz w byłym KL Auschwitz. Odprawiono tam mszę z okazji 65. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego.

- Biskupi polscy w liście do Episkopatu Niemiec napisali: „Przepraszamy i prosimy o przebaczanie”. Powiem dziś tylko pierwszą część: przebaczamy! Ale chcemy pamiętać o męczeństwie - powiedział metropolita krakowski w pobliżu bloku 11 byłego niemieckiego obozu Auschwitz.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: