RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dziennikarz, który rzucił butem w Busha już wolny

Publikacja: Wtorek, 15 września (11:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Iracki dziennikarz Muntadar Al-Zeidi, który w grudniu ubiegłego roku rzucił butami w byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a W.Busha, został zwolniony z więzienia w Bagdadzie.

Zeidi początkowo został skazany na trzy lata więzienia za obrazę szefa państwa przebywającego z wizytą w Iraku. Wyrok został jednak skrócony do roku, a ponieważ Zeidi odbył już dwie trzecie kary, zachowując się poprawnie, zgodnie z irackim prawem mógł wyjść wcześniej za dobre sprawowanie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Irak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: