RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dziennikarka nie przeczytała wiadomości, bo "nic się nie działo"

Publikacja: Sobota, 11 września (21:31) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Norweska dziennikarka radiowa odmówiła na antenie przeczytania wiadomości. Jak wyjaśniła "i tak nic ważnego się nie wydarzyło". Ogłosiła także, że rzuca pracę, bo pracodawcy wywierają na nią presję.

W sobotnim programie na żywo Pia Beathe Pedersen z regionalnego oddziału publicznego radio NRK oświadczyła, że odchodzi, ponieważ "chce znowu móc normalnie jeść i oddychać". Swoje dwuminutowe oświadczenie zakończyła, informując słuchaczy, że nie odczyta wiadomości.

Stacja NRK, w której niezadowolona dziennikarka pracowała od 18 miesięcy, obejmuje cały okręg Akershus na południu kraju, w tym Oslo.

Rzecznik radia Oeyvind Werner Oefsti powiedział, że zachowanie Pedersen całkowicie go zaskoczyło.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: