RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dzieci "na gigancie"

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prawie 10 tysięcy dzieci i młodzieży w ciągu roku ucieka z domów - szacuje fundacja „Itaka”, która zajmuje się zaginionymi. Natomiast z danych Komendy Głównej Policji wynika, że z roku na rok, średnio o 200 osób, wzrasta liczba zaginionych dzieci. Nieletni życie „na gigancie” najczęściej wybierają w wakacje. Dlaczego uciekają?

Najwięcej „uciekinierów” jest w wieku od 13 do 17 lat. W ubiegłym roku zaginęło ponad 3 tysiące 700 nastolatków.

Tagi: policja dzieci

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: