Jeżeli dyrektor odchodzi, to my oczywiście deklarujemy nadal swoją pracę. Wycofujemy wypowiedzenia i mam nadzieję, że wrócimy do normalnej, spokojnej pracy - powiedział przewodniczący OZZL w krośnieńskim szpitalu Paweł Wołejsza. Posłuchaj:
Nowym dyrektorem placówki został dotychczasowy dyrektor jednej z przychodni w Rzeszowie.
Szpital w Krośnie w połowie miesiąca przestał przyjmować pacjentów na planowane zabiegi. Napięcia na linii władze szpitala - pracownicy powstały z chwilą wprowadzenia programu oszczędnościowego. Lekarze natychmiast oskarżyli szefa placówki o zarządzanie nią w sposób despotyczny. Dyrektor z kolei odrzucił te oskarżenia i podkreślił, że musiał wprowadzić oszczędności i nowy system pracy, by wyciągnąć szpital z długów.