RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dwóch duńskich żołnierzy zginęło w Afganistanie

Publikacja: Sobota, 7 sierpnia (20:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwóch duńskich żołnierzy zginęło na południu Afganistanu - wojskowi jechali wozem piechoty w jednej z najniebezpieczniejszych afgańskich prowincji - Helmand. Ich pojazd najechał na przydrożną minę.

Trzej inni żołnierze zostali ranni, dwaj są w ciężkim stanie.

Dotychczas w Afganistanie zginęło 30 duńskich żołnierzy. Kontyngent Danii w dowodzonych przez NATO siłach międzynarodowych liczy obecnie 700 wojskowych, z których większość stacjonuje w Helmandzie.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: