Dwóch duńskich żołnierzy zginęło w Afganistanie
Publikacja: Sobota, 7 sierpnia (20:55)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Dwóch duńskich żołnierzy zginęło na południu Afganistanu - wojskowi jechali wozem piechoty w jednej z najniebezpieczniejszych afgańskich prowincji - Helmand. Ich pojazd najechał na przydrożną minę.
Trzej inni żołnierze zostali ranni, dwaj są w ciężkim stanie.
Dotychczas w Afganistanie zginęło 30 duńskich żołnierzy. Kontyngent Danii w dowodzonych przez NATO siłach międzynarodowych liczy obecnie 700 wojskowych, z których większość stacjonuje w Helmandzie.